Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja

Nieprzyjemny zapach to często spory problem, na który istnieje skuteczna metoda. Dezodoryzacja w najprostszym skrócie jest procesem usuwania niepożądanych zapachów. Skojarzenie z dezodorantami codziennego użytku jest bardzo słuszne, choć do skutecznego pozbycia się uciążliwych zapachów na większą skalę potrzebujemy czegoś więcej niż buteleczki popularnego środka na nadmierną potliwość.

Forward DDD świadczy usługi dezodoryzacji, co oznacza że wspomożemy Cię w walce z brzydkimi zapachami. W ramach tego procesu nasi fachowcy usuwają nieprzyjemną woń pochodzącą zarówno z artykułów codziennego użytku, jak i z następstw nieprzewidzianych zdarzeń czy efektów przemysłowych. Dezodoryzacja pozwala także na wyeliminowanie strumieni gazów przedostających się do atmosfery z rozmaitych instalacji.

Dezodoryzacja – na czym polega?

Jak wspomnieliśmy dezodoryzacja polega na wyeliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, ale w jaki sposób uzyskuje się pozytywny efekt? Można rozróżnić trzy główne metody prowadzenia tego procesu:

Dezodoryzację wykonuje się na wiele różnych sposobów w zależności od konkretnej przyczyny pojawiania się nieprzyjemnego zapachu. Fachowcy z Forward DDD najpierw dokładnie określają źródło woni, a następnie dobierają stosowne środki potrzebne do jej neutralizacji lub osłabienia. Popularną metodą wykorzystywaną w tym procesie jest ozonowanie, ale zastosowanie znajdują także różnego rodzaju filtry węglowe, czy promieniowanie UV.

Skorzystanie z fachowców zapewnia skuteczność dezodoryzacji. Efekty można ocenić za pomocą stopnia stężenia zanieczyszczenia czy intensywności zapachu gazu. Najważniejsze jednak, że zapach przestanie przeszkadzać.

Proces dezodoryzacji stosuje się przede wszystkim w przemyśle, w celu zamaskowania nieprzyjemnych zapachów związanych z produkcją czy utylizacją odpadów. Ma on jednak zastosowanie także w gospodarstwach domowych, w których domownicy zmagają się z nieprzyjemną wonią spowodowaną różnymi zdarzeniami i zjawiskami.

Chcesz się dowiedzieć więcej?