Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja

Kończąca się zima przynosi radość z nadciągającej pięknej pogody, poprawę humoru dzięki przyjaźniejszej aurze oraz frustrację na myśl o kolejnym roku mozolnej walki z komarami. W ostatnich latach ze względu na ocieplenie się klimatu doświadczamy coraz większych plag owadów latających, które znacząco utrudniają nam przebywanie na świeżym powietrzu. Komary, meszki i gzy dają nam się we znaki przez całe wakacje, ale jest na nie pewna metoda. Odkomarzanie pozwala się pozbyć tego brzęczącego problemu.

Odkomarzanie nie jest definitywnym rozwiązaniem problemu komarów, ale pozwala na znaczne ograniczenie występowania tych szkodników na danym obszarze. Usługi odkomarzania świadczymy na terenach zielonych, czyli w ogrodach, parkach, ogródkach działkowych, skwerach, placach zabaw czy na terenach rekreacyjnych.

Na czym polega odkomarzanie?

Odkomarzanie jest procesem prowadzącym do zmniejszenia ilości owadów latających na danym obszarze. Technicy wykonujący ten proces korzystają ze środków powodujących śmierć dorosłych osobników, niezdolność do rozmnażania lub upośledzenie funkcji życiowych owadów. W efekcie znacząco ogranicza się ilość występujących osobników na konkretnym terenie objętym działaniem.

W procesie odkomarzania stosuje się dwie metody zależne od obszaru na jakim konieczne jest wykonanie zadania:

Metoda naziemna – oprysk powierzchni mgłą zimno-kropelkową. Skuteczny i najpopularniejszy sposób odkomarzania stosowany powszechnie.

Metoda agrolotnicza – oprysk dużych powierzchni przy użyciu śmigłowca. Technika stosowana jedynie przy odkomarzaniu potężnych przestrzeni w ramach dużych projektów.

Jak wykonuje się odkomarzanie?

Przede wszystkim proces odkomarzania należy wykonać w odpowiednim czasie i przy dobrej pogodzie. Konieczne jest przeanalizowanie prognoz pogody i dostosowanie oprysku do panującej aury. Deszcz może wypłukać środek komarobójczy i w efekcie zminimalizować jego skuteczność. Proces przeprowadza się rano, późnym popołudniem lub wieczorem, co jest dostosowane do cyklu biologicznego komarów. Technicy muszą także zwracać uwagę na inne pożyteczne owady i zadbać o ich bezpieczeństwo. Konieczne jest także oczyszczenie terenu z ludzi oraz zwierząt.

Inną kwestią jest zwalczanie komarów na zbiornikach wodnych. Konieczne jest zastosowanie ekologicznego środka tworzącego na wodzie cienką warstwę doprowadzającą do przerwania cyklu życiowego tych owadów. Jednocześnie środek ten nie wpływa na życie innych stworzeń oraz jest w 100% bezpieczny dla środowiska. Substancja ulega szybkiemu rozłożeniu i nie zbiera się przy brzegu zbiornika wodnego.

Odkomarzanie musi zostać wykonane przez specjalistów. Forward DDD posiada odpowiedni sprzęt oraz uprawnienia do wykonywania oprysków przeciw komarom i innym szkodnikom. Nowoczesny sprzęt oraz najnowsze środki pozwalają nam skutecznie walczyć z komarami. Masz dość tych małych krwiopijców? Skoro tu trafiłeś to szukasz pomocy w dobrym miejscu!