Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja

Drewno jest wspaniałym i wdzięcznym surowcem pozwalającym tworzyć niesamowite konstrukcje, meble oraz dzieła sztuki. Niestety jest także narażone na ataki szkodników, a jego ochrona pozostaje bardzo ważną kwestią. Forward DDD posiada bogate doświadczenie w walce z insektami gnieżdżącymi się w drewnie.

Większość słyszała o kornikach, ale to nie jedyne szkodniki lubujące się w drewnianych konstrukcjach. Kołatki, spuszczele czy miazgowce także gustują w drewnianych obiektach. Wydrążone deski przez insekty tracą swoją wytrzymałość i mogą doprowadzić do wypadków, a cenne antyki mogą zostać bezpowrotnie zniszczone. Walka z tym małym wrogiem wymaga doświadczenia pozwalającego na sprawne zlokalizowanie ogniska plagi oraz dobrania odpowiednich środków do eksterminacji.

Zwalczanie szkodników drewna – jak to się robi?

Forward DDD posiada wykwalifikowanych pracowników oraz sprzęt pozwalający na zwalczanie szkodników drewna w procesie fumigacji. Na czym polega ta technika? Fumigacja jest niczym innym, jak gazowaniem za pomocą pary lub dymu przenoszących odpowiedni środek chemiczny. Technika ta pozwala na dotarcie środków insektobójczych w każde nawet najmniejsze zakamarki, co gwarantuje doskonałą skuteczność.

Chemiczne zwalczanie szkodników drewna jest bardzo skuteczne, ale musi zostać wykonane przez specjalistów posiadających stosowne uprawnienia. Forward DDD dysponuje wszystkimi zezwoleniami, certyfikatami oraz sprzętem potrzebnym do wykonywania fumigacji. Najważniejsze jednak, że naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa. Dezynsekcja metodą gazową wymaga szczegółowych przygotowań przestrzeni oraz przedmiotów podlegających zabiegowi. Technicy muszą uszczelnić obiekt w taki sposób, aby substancje chemiczne nie wydostały się poza obszar działań. Nie bez znaczenia jest specjalistyczna wiedza na temat środków chemicznych i ich oddziaływania zarówno na szkodniki, jak i otoczenie.

Skorzystanie z usług Forward DDD gwarantuje jakość procesu dezynsekcji. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i podchodzimy do niego z pełnym profesjonalizmem. Nasi technicy szczegółowo planują proces fumigacji i odpowiednio zabezpieczają każdą przestrzeń. Zapewniamy precyzyjne gazowanie szkodników drewna oraz odgazowanie pomieszczeń w celu przystosowania ich do dalszego użytku.

Czy fumigacja jest bezpieczna?

Fumigacja będąca procesem zagazowania wydaje się być niebezpiecznym zabiegiem. W efekcie przygotowana i przeprowadzona przez profesjonalistów jest w pełni bezpieczna. Odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń, lub tak zwane namiotowanie w celu gazowania mniejszych przedmiotów zapobiega rozprzestrzenianiu się substancji niebezpiecznych dla ludzi i zwierząt.

Stosowane substancje chemiczne są także neutralne dla drewna i innych materiałów. Dzięki temu meble, konstrukcje oraz materiały nie ulegają zniszczeniu podczas zwalczania szkodników. Forward DDD daje gwarancję perfekcyjnie przeprowadzonego procesu dezynsekcji szkodników drewna.