Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze tragedią i większość osób nie ma głowy do zadbania o obowiązki, choć jest to niezwykle ważne. Niestety jednym z nich jest bardzo dokładne posprzątanie oraz dezynfekcja miejsca, w którym doszło do zgonu, co może stanowić dodatkową traumę. Często dezynfekcja po zmarłym jest pomijana, a powinieneś wiedzieć, że jest ona niezwykle ważną kwestią.

Bez względu na to z jakich przyczyn doszło do śmierci w pomieszczeniu zostanie w nim więcej lub mniej związków oraz zanieczyszczeń poważnie zagrażających zdrowiu. Dezynfekcja pomieszczenia, w którym miał miejsce zgon powinna zostać wykonana jak najszybciej, a przeprowadzić ją powinni specjaliści. Wiele zanieczyszczeń pozostaje niewidocznych dla oka i standardowe działania okażą się niewystarczające.

Jak wykonuje się dezynfekcję po zmarłym?

Proces oczyszczania pomieszczenia, w którym doszło do zgonu ma różne oblicza. Wszystko zależy od okoliczności w jakich doszło do tragedii oraz od charakterystyki danej przestrzeni. Przede wszystkim konieczna jest odpowiednia ocena sytuacji.

Fachowcy z Forward DDD najpierw precyzyjnie analizują dane pomieszczenie oraz znajdujące się w nim sprzęty, meble i przedmioty. Następnie dobierają odpowiednią technikę dezynfekcji. W zależności od poziomu zanieczyszczenia należy zastosować różne środki i metody. Konieczne jest zarówno dokładne oczyszczenie wszystkich powierzchni, jak i powietrza, w którym znajdą się szkodliwe związki oraz drobnoustroje powodujące nieprzyjemny zapach.

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Dlaczego należy pomieszczenia dezynfekować po zgonie?

Nie trzeba dużej wyobraźni, aby wiedzieć co dzieje się w pomieszczeniu, gdy zwłoki przebywają w nim dłuższy czas. Krew, płyny ustrojowe, wydzieliny oraz fekalia zmieniają lokal w toksyczną pułapkę zagrażająca zdrowiu. Szkodliwe związki oraz mikroorganizmy osiadają na powierzchniach i unoszą się w powietrzu. Gołym okiem nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkich zagrożeń znajdujących się w takim pomieszczeniu.

Należy mieć także świadomość, że zgon z przyczyn naturalnych może być następstwem choroby zakaźnej. To oznacza, że powietrze jest skażone wirusami mogącymi zaatakować kolejne osoby. Pewnych faktów po prostu nie możemy lekceważyć, a tym bardziej po wydarzeniach rozgrywających się w 2020 roku.

Wiele osób decyduje się posprzątać po zmarłym samodzielnie, ale takie działanie nie przynosi odpowiednich efektów. Zwykłe porządki owocują jedynie wizualnymi efektami, ale nie są w stanie zwalczyć niewidocznych dla oka substancji. Dezynfekcja po zmarłym powinna być traktowana jako obowiązek, ponieważ tylko tak można sobie zapewnić pełne bezpieczeństwo. Specjaliści z Forward DDD gwarantują wysoką jakość usług. Dezynfekcję po zmarłym wykonujemy we wszystkich lokalach bez względu na to, czy do tragedii doszło w domu, miejscu pracy, czy innych miejscach i okolicznościach.