Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja

Ptaki potrafią być piękne i cieszyć oko, ale niestety są też poważnym problemem zarządców nieruchomości. Ptactwo siadające na elementach budynków lub zakładające na nich gniazda doprowadza do sporych zniszczeń. Zwierzęta zanieczyszczają elewacje oraz teren wokół zabudowań. Ich obecność generuje hałas, a spore ilości odchodów mogą prowadzić do nieprzyjemnego zapachu.

Ptasi problem jest bardzo powszechny, a walka z nim wcale nie należy do łatwych. Co zatem można zrobić, gdy na pięknie wyremontowany dom lub siedzibę firmy wypróżniają się latające szkodniki? Można zatrudnić fachowców wiedzących w jaki sposób odstraszyć ptactwo od Twojej własności. Forward DDD ma doświadczenie w prowadzeniu wojny z latającymi przeciwnikami.

Jak zabezpieczyć dom przed ptakami?

Istnieje kilka metod zabezpieczania obiektów przed ptakami. Głównym celem wszystkich działań jest zapobieganie osiadaniu pierzastych gości na elementach budynku. Technicy Forward DDD analizują dokładnie sytuację oraz istotę problemu i dobierają odpowiednie metody pozwalające skutecznie rozwiązać ptasi problem. Z jakich metod korzystamy?

Kolce przeciw ptactwu – bardzo skuteczną metodą jest umieszczanie specjalnych kolców na elementach budynków. Odpowiednie zestawy montuje się na gzymsach, kominach, rynnach, pasach pod-rynnowych, klimatyzatorach oraz innych odstających elementach. Moduły kolców są wykonane zazwyczaj z poliwęglanowej podstawy oraz prętów ze stali kwasoodpornej, co zapewnia ich trwałość. Szczególnie ważny jest fakt, iż takie kolce nie ranią ptaków, gdyż ich końce zostają tępo zakończone. W ten sposób kolce jedynie uniemożliwiają osiadanie zwierząt na powierzchniach.

Siatki ochronne – kolejną skuteczną metodą jest zabezpieczanie obiektów siatką ochroną. Najczęściej stosuje się połączenie siatki i kolców. Stosowane przez nas siatki są bardzo trwałe i cechują się wysoką odpornością na wahania temperatur oraz promieniowanie UV.

Odstraszacze ptaków – w miejscach, gdzie nie jest możliwe wykorzystanie kolców montuje się tak zwane odstraszacze. Instalacje z ruchomą głowicą i przymocowanymi prętami z tworzywa poruszają się na wietrze oraz przy kontakcie z ptakami. W efekcie uniemożliwiają zwierzętom osiadanie na chronionych powierzchniach. Zastosowane pręty posiadają konstrukcję niewyrządzającą krzywdy ptakom.

Innowacyjny żel przeciw ptakom – rozwój technologii pozwala na stosowanie coraz to bardziej skutecznych środków. Jednym z nich jest specjalny żel odstraszający ptactwo. Jak on działa? Substancja imituje dla wzroku ptaków światło ultrafioletowe, które zwierzęta mylą z ogniem. W efekcie trzymają się z dala od powierzchni chronionych żelem. Co więcej zawarte w nim naturalne oleje wydzielają nieprzyjemną dla ptaków woń. Nowoczesny środek jest odporny na warunki atmosferyczne i cechuje się trwałością około 3 lat. Substancję rozmieszcza się na specjalnych tackach w kluczowych miejscach chronionego obiektu. Żel można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni.

Ptasi problem nie jest Ci obcy i już nie masz pomysłu, jak wygrać tę wojnę? Skorzystaj z pomocy fachowców, którzy odpowiednio ocenią jakie środki są potrzebne i zastosują je z należytą starannością oraz precyzją. Forward DDD może się pochwalić bogatym doświadczeniem i wieloma wygranymi starciami z pierzastym wrogiem.

Nie wiesz jaki system odstraszający wybrać?