Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja

Epidemia koronawirusa pokazała światu, jak bardzo niebezpieczne potrafią być wirusy oraz drobnoustroje. Dopiero COVID-19 uświadomił wielu osobom, że na co dzień stykają się z mikroskopijnymi organizmami oraz związkami, które mają realny wpływ na ich zdrowie. Szczęśliwie nie jesteśmy bezbronni w walce z tym niewidocznym dla oka wrogiem. Wystarczy zadbać o higienę swoją oraz miejsc, w jakich przyjdzie nam przebywać. W tym drugim przypadku warto zadbać o odpowiednią dezynfekcję pomieszczeń.

Forward DDD świadczy kompleksowe usługi dezynfekcji także związane ze zwalczaniem COVID-19. Nasi specjaliści zadbają o szczegółowe oczyszczenie pomieszczeń ze wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów oraz drobnoustrojów. Stosujemy kilka zaawansowanych metod dezynfekcji z użyciem najnowszych technologii i środków chemicznych oraz możemy się pochwalić bogatym doświadczeniem. Dzięki temu gwarantujemy perfekcyjne efekty naszej pracy.

Jak dezynfekcja pomoże w walce z COVID-19?

Wyobraź sobie sytuację, w której dowiadujesz się, że w Twoim biurze jeden z pracowników zachorował. W czasie, gdy przebywał w firmie nieświadomie roznosił zarazki po powierzchniach, co narażało współpracowników. W efekcie niezwykle ważne jest perfekcyjne oczyszczenie z drobnoustrojów pomieszczenia. Szczególnie jeżeli przebywa w nim większa ilość osób.

Podobnie sprawa ma się z pomieszczeniami, w których chorzy odbywali kwarantannę. Przez długi czas w niewielkim pomieszczeniu gromadziły się zarazki, a zwykłe wietrzenie i przetarcie mebli nie jest w stanie zabić mikroskopijnych wrogów. Dzięki szczegółowej dezynfekcji można zadbać o bezpieczeństwo współpracowników czy bliskich osób.

W jaki sposób dezynfekujemy pomieszczenia i walczymy z COVID-19?

W Forward DDD stosujemy trzy główne techniki dezynfekcji miejsc zagrożonych koronawirusem COVID-19. W zależności od potrzeby nasi fachowcy świadczą usługi ozonowania, zamgławiania oraz naświetlania lampami wirusobójczymi i bakteriobójczymi. Przyjrzyjmy się szczegółowo tym nowoczesnym technikom walki z drobnoustrojami.

Ozonowanie

Ozonowanie jest bardzo skuteczną i popularną formą oczyszczania powietrza oraz powierzchni w pomieszczeniach. Technika ta jest wykorzystywana także w walce z koronawirusem, szczególnie do oczyszczania pomieszczeń służących do kwarantanny po jej odbyciu. Dzięki ozonowaniu można oczyścić wszelkie przestrzenie z ewentualnych drobnoustrojów i bakterii, które wpływają negatywnie na odporność i mogą prowadzić do zachorowań.

Na czym polega ozonowanie? Przede wszystkim wykorzystuje się ozon, czyli silnie utleniający gaz. Jest on szczególnie skuteczny w walce z mikroorganizmami, pleśnią oraz grzybami. Właśnie dlatego zyskał dużą popularność w dezynfekcji. Dużą zaletą jest także możliwość szybkiego udostępnienia ozonowanego pomieszczenia do ponownego użytku.

Zamgławianie

Każdy doświadczył w swoim życiu mgły i wie, jak przy tym zjawisku wilgoć dostaje się dosłownie wszędzie. To jest właśnie klucz do sukcesu w dezynfekcji metodą zamgławiania. Dzięki specjalistycznej aparaturze wytwarza się sztuczną mgłę wprowadzaną w dezynfekowane pomieszczenie.

Oczywiście mgła zostaje odpowiednio przygotowana z użyciem wody oraz silnych środków chemicznych o działaniu dezynfekującym. Metoda ta daje możliwość odkażenia wszystkich zakamarków oraz najmniejszych detali sprzętu wykorzystywanego w danym pomieszczeniu.

Lampy UV-C (wirusobójcze i bakteriobójcze)

Możliwe, że spotkałeś się kiedyś z gadżetem w postaci lampy UV do oczyszczania z bakterii telefonu, słuchawek czy kart kredytowych. Musisz wiedzieć, że promieniowanie UV-C faktycznie zwalcza wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy, grzyby i pleśń. Badania naukowe pokazały, że naświetlanie UV-C może być skuteczne w walce z takimi wirusami, jak SARS, H1N1, H5N1 oraz co nas interesuje najbardziej z rodziną wirusów COVID.

Mały gadżet nie będzie w stanie oczyścić pomieszczenia i tu do walki wkraczają fachowcy z Forward DDD. Dysponujemy dużymi i profesjonalnymi lampami UV-C. Mobilne urządzenia pozwalają przeprowadzić proces dezynfekcji w każdym lokalu. Szczególnie sprawdzają się w takich miejscach, jak biura, sklepy, placówki medyczne, urzędy czy placówki edukacyjne oraz kościoły. Naświetlanie UV-C pozwala przeprowadzić dezynfekcję w miejscach gdzie przebywa dużo ludzi i konieczne jest szybkie oddanie pomieszczeń do użytku. Światło z lamp UV-C pozwala zwalczyć drobnoustroje i chorobotwórcze bakterie zagrażające naszemu bezpieczeństwu.

Zastanawiasz się jeszcze czy dezynfekcja pomieszczeń jest potrzebna w czasie walki z COVID-19? Odpowiedź jest chyba oczywista, a środki dostępne w sklepach mogą nie być wystarczające. Skorzystaj z pomocy doświadczonych fachowców!

Masz pytania?